⭐️✅7 روغن اصلی برای درمان اگزما شدید | انجمن واردکنندگان اسانس و روغن های تخصصی
دسته بندی محصول : مقالات

۷ روغن اصلی برای درمان اگزما شدید

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : ۷ روغن اصلی برای درمان اگزما شدید

اگزما

اگر اگزمای شدید شما به درمانهای سنتی پاسخ ندهد، ممکن است بخواهید بدانید چه گزینه های دیگری دارید ؟ یک نوع از درمان مکمل که ممکن است در مورد آن کنجکاو باشید استفاده از روغنهای ضروری است.

اگزما باعث ایجاد خارش و خشکی می شود که از خفیف تا شدید می باشد ، خارش مداوم به علت اگزما شدید می تواند باعث آسیب به پوست شما شود و شما را در معرض خطر عفونت پوست قرار می دهد.

در اینجا برخی از روغن های ضروری است که می تواند رطوبت را به پوست شما اضافه کند و به طور بالقوه علائم اگزما را کاهش دهد.

 

روغن نارگیل :

بعضی از مردم ادعا می کنند که روغن نارگیل دارای مزایای مختلف است، چه شما با آن طبخ یا آن را موضعی بکارید ، این روغن دارای بسیاری از خواص ضد میکروبی است که می تواند احتمال ابتلا به عفونت پوست را کاهش دهد و همچنین ضد التهاب است، بنابراین ممکن است بتواند به پوست خشک و ترک خورده ناشی از التهاب کمک کند .

در یک مطالعه ۱۱۷ کودک مبتلا به اگزما، استفاده از روغن نارگیل خالص طبیعی به مدت ۸ هفته به طور موضعی موجب بهبود چشمگیری در پوست آنها شد ! با این حال، این مطالعه به این معنی نیست که روغن نارگیل می تواند اگزما را بهبود بخشد. برخی از افراد ممکن است آلرژی به روغن نارگیل داشته باشند. قبل از استفاده از هر چیزی جدید برای پوست خود همیشه با پزشک خود صحبت کنید.

 

روغن درخت چای :

روغن درخت چای از برگ های گیاه چای (melaleuca) بدست می آید که اغلب برای انواع بیماری های پوستی مانند شپش سر، قارچ ناخن و نیش حشرات استفاده می شود.

در یک مطالعه، محققین گیاهان و مواد معدنی مختلفی را برای درمان درماتیت مورد استفاده قرار دادند و روغن چای را موثرتر از دیگر مواد می دانستند، تحقیقات محدودی وجود دارد که میگوید روغن چای در هنگام استفاده از اگزما به صورت موضعی مفید است.

روغن درخت چای تنها به صورت موضعی میتوان مورد استفاده قرار گیرد زیرا در صورت خوردن این روغن عضلات بدن تحلیل رفته و شل می شوند این امر موجب نا همانگی عضلات شده و تعادل فرد از دست می رود .

 

روغن جوجوبا :

روغن جوجوبا از دانه های گیاه جوجوبا بدست می آید، که به عنوان یک ماده در بسیاری از محصولات مراقبت از بدن مانند شامپو، لوسیون، و پاک کننده صورت استفاده می شود. برخی از مطالعات نشان می دهد که روغن جوجوبا دارای خواص ضد التهابی است و می تواند برای تسکین و تحریک پوست استفاده شود! همچنین یک مرطوب کننده قدرتمند است، روغن ججوبه بسیار شبیه چربی پوست بدن انسان است .

 

روغن نعناع :

روغن نعناع دارای مزایای متعدد بهداشتی است، مانند توانایی برای از بین بردن جوش و جای جوش . بعضی از مردم ادعا می کنند می توانند به طور موضعی برای کاهش خارش از این روغن استفاده کنند .

این روغن بسیار قوی است، پس قبل از استفاده از آنرا با روغن های دیگر ترکیب کنید. برای جلوگیری از هر گونه تحریک، ابتدا از چند قطره استفاده کنید و هرگز آن را مستقیما به صورت خود نزنید. همچنین از استفاده از آن در قفسه سینه نوزادان یا کودکان استفاده نکنید زیرا ممکن مضر باشد.

تحقیقات بسیار محدودی در مورد روغن نعناع  و اثرات آن بر اگزما وجود دارد، بنابراین در مورد مصرف احتیاط کنید. قبل از انجام آزمایش با پزشک خود صحبت کنید.

 

روغن کالندولا :

روغن کلندولا از گل کلندولا یا گلبرگ گل همیشه بهار بدست می آید ، برخی از مطالعات کوچک نشان داده شده است که گرده گل دارای خواص ضد التهابی است و می تواند تورم و درد را کاهش دهد.  هرچند تحقیقات در مورد روغن کلندولا مخصوصا برای اگزما وجود ندارد، بنابراین مشخص نیست که این می تواند نشانه های اگزما را کاهش دهد ! باز هم، برای حفظ ایمنی، با پزشک خود صحبت کنید و آزمایش قبل از استفاده انجام دهید.

 

روغن آفتابگردان :

روغن دانه آفتابگردان یکی دیگر از روغن های ضروری است که حاوی خواص ضد التهابی است . این خاصیت باعث می شود که برای کاهش خشکی و افزایش هیدراتاسیون پوست مفید باشد.

روغن آفتابگردان همچنین منبع ویتامین E و آنتی اکسیدان هاست. برخی از مطالعات نشان داده اند که ویتامین E می تواند علائم التهاب پوست را کاهش دهد و این ممکن است برای اگزما مفید باشد، اما همچنان تحقیقات بیشتری لازم است.

 

روغن گل گاوزبان :

برخی از مطالعات استفاده از روغن گل گاوزبان را برای پوستی که مبتلا به اگزما شده است میتواند تسکین باشد ، روغن گل گاوزبان دارای اسید چرب است که پوست بدن ما را به یک ماده هورمون مانند با خواص ضد التهابی تبدیل می کند.