روغن گزنه | خرید روغن گزنه | فروش روغن گزنه | قیمت روغن گزنه
دسته بندی محصول : دارویی

روغن گزنه

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن گزنه

روغن گزنه

گزنه معمولا در حیاط و باغ ها رشد می کند، اما آیا می دانستید که این علف هرز می تواند مزایای زیادی برای بدن شما داشته باشد؟ در واقع، گزنه یک گیاه طبی محبوب در بسیاری از نقاط جهان است.

روغن گزنه یا عصاره گزنه از یک گیاه چند ساله خزنده از خانواده گیاهی Urticaceae است.

گزنه ، همچنین به عنوان گزنه کپور، گداخته سفید یا برگ شیطان، بومی اوراسیا است، اما در حال حاضر در سراسر ایالات متحده و دیگر بخش هایی از جهان به صورت وحشی رشد می کند که آن را می توان در مناطق معتدل، از ژاپن تا کوه های آند یافت.

 

گزنه را می توان با ریشه های زرد آن، گل های سبز کوچک و برگ های تخم مرغی، ارغوانی و دندانی شناسایی کرد که با موهای ناخوشایند پوشانده می شوند که می توانند پوست را در اثر تماس سوراخ کنند.

گیاه می تواند به اندازه ۱٫۲ متر رشد کند.

گزنه دارای سابقه طولانی در استفاده از مواد غذایی و دارو است حتی گفته می شود که الیاف آن برای ساخت پارچه استفاده می شود. با این حال، آن را لمس نکنید پرز هایی در سراسر گیاه پراکنده شده که اسید فسفریک، هیستامین و استیل کولین، مواد شیمیایی دارد که می توانند درد و سوزش هنگام تماس با پوست ایجاد شوند.

 

استفاده های روغن گزنه :

گزنه برای بیش از ۲۰۰۰ سال استفاده شده است تا انواع خونریزی داخلی و خارجی را متوقف کند. بسیاری از شفاخانه ها آن را تصفیه کننده خون خوب دانسته اند.

گلودرد را می توان به عنوان یک چای مصرف کرد تا برای جلوگیری از احتقان مخاط، سوزش پوست، اسهال و احتباس آب استفاده شود.

 

از سوی دیگر، شما می توانید روغن گزنه را با استفاده از:

اضافه کردن آن به شامپو و سایر محصولات مو: روغن گزنه نه تنها باعث رشد موها می شود، بلکه می تواند شرایط پوستی مانند پسوریازیس و شوره سر را نیز از بین ببرد . روغن را روی موهای خود ماساژ و بعد روز بعد از آن شستشو دهید.

 

مخلوط کردن آن با یک روغن حامل امن و ماساژ آن بر روی پوست شما: استفاده موضعی از روغن گزنه ممکن است به کاهش نیش حشرات، اگزما و آبله مرغان کمک کند.

 

مصرف آن در قالب کپسول: روغن گزنه، وقتی که به صورت خوراکی مصرف می شود، ممکن است به عنوان یک دیورتیک عمل کند. همچنین می تواند مسائل مربوط به پروستات، رینیت آلرژیک و آلرژی را کاهش دهد.

 

فواید روغن گزنه :

گزنه یک درمان گیاهی مفید است و یکی از بهترین مواد مغذی طبیعی محسوب می شود، زیرا حاوی پروتئین، فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی است و این مسئله آن را یک تونیک تمام عیار می کند. همچنین دارای ضد التهابی، ضد آسم، آنتی هیستامین، ضد انعقاد و ضد فشار خون که این اثرات مفید را می توان به روغن انتقال داد.

 

افرادی که از اختلالات مرتبط با التهاب مانند رماتیسم، آرتریت و پوکی استخوان رنج می برند ممکن است از روغن گزنه بهره ببرند .همچنین در کمک به بهبود سایش پوست و سوختگی مناسب است .

 

جهت خرید روغن گزنه با کیفیت بالا با ما در تماس باشید