روغن کنجد | خرید روغن کنجد | فروش روغن کنجد | قیمت روغن کنجد
دسته بندی محصول : غذایی

روغن کنجد

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن کنجد

روغن کنجد

مزایای سلامت روغن کنجد شامل توانایی آن برای بهبود سلامت مو و پوست، کمک به رشد استخوان، کاهش فشار خون، حفظ سلامت قلب و همچنین کنترل اضطراب و افسردگی می باشد. همچنین برای محافظت از بهداشت نوزادان، درمان مشکلات دندان، جلوگیری از سرطان، بهبود پروسه گوارش و کاهش التهاب کمک می کند.

روغن که از دانه های کنجد می آید که روغن گیاهی کمتر شناخته شده است. در واقع، این یکی از بهترین گزینه ها برای روغن های گیاهی معمولی است. دانه های کنجد دانه های قهوه ای مایل به زرد هستند که عمدتا در آفریقا یافت می شوند اما در شبه قاره هند نیز رشد می کنند.

این روغن در سال های اخیر بسیار محبوب بوده است، زیرا برای استخراج نسبتا ارزان است. بهترین زمان روغنگیری زمانی است که کنجد به طور کامل رسیده است .

 

خواص روغن کنجد :

 

مراقبت از مو :

به طور سنتی برای بهبود سلامت مو استفاده می شود. مطالعات انجام شده بر روی اجزای فعال زیستی روغن کنجد نشان داد که روغن کنجد سیاه می تواند به حفظ رنگ موی طبیعی و به حداقل رساندن ریزش مو کمک کند. علاوه بر این، اثرات ضد باکتریایی روغن زیتون می تواند به از بین بردن پاتوژن ها یا بدنه های خارجی که می تواند به پوست یا مو شما حمله کند کمک می کند.

 

دیابت :

افزودن روغن کنجد به رژیم غذایی می تواند به کنترل سطح گلوکز پلاسما در افراد دارای دیابت بارداری کمک کند. همچنین در کاهش فشار خون بالا مفید است.

 

مراقبت از پوست :

روغن کنجد غنی از روی است که یکی از مهمترین مواد معدنی برای پوست شماست. این می تواند انعطاف پذیری و صاف بودن پوست و استرس اکسیداتیو را کاهش دهد، در نتیجه باعث کاهش ظهور لکه های سن و از بین بردن شرایط پوستی، از جمله پیری زودرس می شود.

 

محافظت از سلامت قلب :

روغن کنجد به دلیل محتوای اسید چرب اش یک روغن دوست داشتنی و خوشمزه است.روغن کنجد می تواند سطوح کلسترول بد را کاهش دهد زیرا حاوی طیف گسترده ای از اسیدهای چرب اشباع نشده مانند sesamol و sesamin است.

این اسیدهای چرب، سیستم قلبی عروقی را قوی نگه می دارند و سطح کلسترول LDL کم است، بنابراین از آترواسکلروز جلوگیری می شود. این بدان معنی است که اگر روغن کنجد را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، باعث محافظت ازحمله قلبی و سکته مغزی میشوید .

 

افزایش سلامت استخوان :

مس، روی و کلسیم موجود در کنجد، به رشد استخوان در بدن کمک می کنند. این بدان معنی است که با اضافه کردن روغن به رژیم غذایی شما می توانید میزان رشد و توسعه استخوان را افزایش دهید.

این روغن همچنین هر گونه بهبودی یا رشد استخوان را افزایش می دهد. همانطور که شما پیرتر میشوید ، کنجد می تواند به شما در جلوگیری از پوکی استخوان و ضعف های مختلف سن در استخوان ها کمک کند.

روغن کنجد

روغن کنجد

اضطراب را کاهش می دهد :

تیروستین، در روغن کنجد، به طور مستقیم به فعالیت های سروتونین در مغز متصل شده است. این می تواند موجب تقویت خلق و خوی بدن شما با آنزیم ها و هورمون هایی شود که فرد را خوشحال می کند. به عبارت دیگر، هنگامی که شما از اضطراب یا افسردگی رنج می برید، روغن کنجد می تواند به شما در جهت تقویت مثبت و خلق و خو کمک کند .

 

بهداشت دهان و دندان :

اثر ضد باکتری قوی دلیل اصلی این افزایش در سلامت دندان است. روغن کنجد باعث سفیدی و درخشندگی دندان های شما میشود به همین خاطر بسیاری از دندانپزشکان استفاده آن را توسیه میکنند .

 

جلوگیری از سرطان :

حاوی یک ترکیب ارگانیک به نام فیتات است که به طور مستقیم با کاهش رشد سرطان ارتباط دارد. علاوه بر این، سطح منیزیم روغن کنجد غیرعادی بالا است و این ماده معدنی به طور مستقیم با احتمال سرطان کولورکتال ارتباط دارد. محتوای کلسیم نیز برای جلوگیری از سرطان کولون بسیار مفید است.

 

گردش خون و متابولیسم را افزایش می دهد :

با درصد قابل توجهی از مس در روغن کنجد، بدن شما مطمئنا مقدار مناسب خون را به اندام ها و بافت ها می رساند و سبب ایجاد یک شیوه زندگی سالم می شود.

 

کاهش التهاب :

روغن کنجد غنی از مس است که یک ماده ضد التهابی طبیعی است که می تواند باعث کاهش التهاب و ناراحتی های مختلفی نظیر نقرس و آرتریت شود. این تورم مفاصل را کاهش می دهد و استخوان ها و رگ های خونی را تقویت می کند. این فرایند شما را سالم نگه می دارد و بدون التهاب دردناکی قوی و محکم است.

 

جلوگیری از آسیب DNA :

حاوی یک فیتوشیمیایی رژیمی به نام سسامول است که خواص آنتی اکسیدانی دارد. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله زیست شناسی و فارماکولوژی، این خواص آنتی اکسیدانی سسامول به محافظت از شما در برابر آسیب DNA کمک می کند.

 

رشد نوزادان :

استفاده از روغن هایی مانند روغن های گیاهی، روغن خردل و روغن کنجد برای ماساژ نوزادان می تواند باعث افزایش رشد آنها شود.علاوه بر این، همچنین باعث افزایش گردش خون می شود و موجب خواب مناسب در نوزادان می شود.

 

جهت خرید روغن کنجد با کیفیت بالا با مشاوران ما در تماس باشید.