⭐️✅روغن های مناسب نوزاد | انجمن واردکنندگان اسانس و روغن های تخصصی
دسته بندی محصول : مقالات

روغن های مناسب نوزاد

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن های مناسب نوزاد

روغن ماساژ

روغن های تخصصی مناسب نوزاد و نحوه مصرف آنها :

ایده های بسیاری برای سلامتی به ذهن انسان خطور میکند که ماندگار نیست و مبنای علمی ندارد اما استفاده از روغن های تخصصی برای هزاران سال است که در بین مردمان جهان استفاده می شود ! از آروماتراپی، می تواند به عنوان استفاده دارویی از رایحه های گیاهی که به طور طبیعی استخراج شده به منظور ارتقای رفاه فیزیکی و عاطفی تعریف کرد.

عصاره گیاهان آروماتیک در بسیاری از موارد استفاده شده و می شود که شامل درمان سوختگی و تسکین پوست و همچنین برای کاهش استرس و آرامش ذهن است.

در نوزادانی که بیش از ۳ ماه دارند ، برخی از روغنهای ضروری برای کمک به تشویق خواب، آرام کردن و حتی از بین بردن علائم قلنج استفاده می شود. قبل از استفاده از روغن های ضروری برای نوزادان، مهم است که مقادیر رقیق کردن مناسب و روش های کاربردی آن را بدانید.

 

از آنجایی که روغن های ضروری امروز به طور گسترده ای در دسترس هستند، برچسب های محصول را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از روغن های ضروری خالص، معتبر و بی نظیر استفاده می کنید.

 

روغن های ضروری که با الکل مخلوط می شوند ممکن است باعث تحریک شوند. شما همچنین باید عطرهای مصنوعی را که کاملا متفاوت از روغنهای ضروری هستند، مصرف نکنید چون ممکن است باعث تحریکات پوستی شود .

 

هرگز روغن های ضروری را مستقیما به پوست اعمال نکنید، همیشه آنها را با روغن حامل مخلوط کنید. نوزادان نباید هرگز از روغنهای ضروری به صورت مستقیم استفاده کنند. برای نوزادان، روغن های ضروری به صورت خوراکی بسیار خطر آفرین هستند.

 

روغن بابونه :

روغن ضروری بسیار ملایم است که می تواند برای نوزادانی که در خواب مشکل دارند مفید باشد ، بابونه دارای اثرات آرام بخش طبیعی است و به طور سنتی برای درمان بیخوابی در نوزادان و بزرگسالان استفاده می شود.

 

روغن لیمو ترش :

لیمو ترش شده می تواند انرژی را بالا ببرد و خلق و خوی را بسیار بهبود ببخشد

 

روغن کرفس :

روغن کرفس یک روغن آرام بخش و ضد اسپاسم است که می تواند باعث تسکین معده شود ، برای استفاده، روغن رقیق در نسبت ۱ قطره در هر قاشق چای خوری روغن حامل، کاملا مخلوط کرده و مخلوط را روی پوست کودک ماساژ دهید.

 

روغن اکالیپتوس :

اکالیپتوس یک اکسپکتورانت طبیعی است که میتواند باعث رفع انسداد مجاری تنفسی شود. این باعث می شود که اکالیپتوس در طول فصل های سرد مخصوصا زمستان مورد استفاده قرار گیرد.

اکالیپتوس رادیاتا گونه ای متفاوت از اکالیپتوس هاست. کودکان و نوزادان باید از اکالیپتوس رادیاتا استفاده کنند ، در حالی که Eucalyptus globulus برای بزرگسالان ایمن است، نباید در کودکان زیر ۲ سال استفاده شود.

 

روغن اسطوخدوس :

اسطوخدوس دارای اثرات آرام بخشی است. ماساژ روغن اسطوخودوس می تواند کمک کند تا یک نوزاد سرسخت را آرام کند و خواب را بهبود ببخشد ، روغن اسطوخدوس همچنین می تواند در نیش حشرات و کاهش خارش استفاده شود. یک مطالعه اخیر نشان می دهد اسطوخدوس در مواجهه با علائم کولیک موثر است.

 

روغن ماندارین :

ماندارین دارای اثرات آرام بخش مانند اسطوخدوس است و آن را جایگزین بسیار عالی برای نوزادانی که توسط اسطوخدوس تحریک شده اند می کنند .

عطر شیرین ماندارین همانند دیگر گونه های پرتقال فتوشیمی است، این بدان معنی است که حتی زمانی که رقیق شده و به طور مستقیم به پوست اعمال می شود، نباید باعث تحریک پوست شود.

 

روغن درخت چای :

درخت چای یک ضد میکروب، ضد قارچی و ضد عفونی کننده طبیعی است. اضافه کردن چند قطره از روغن درخت چای به خوراک می تواند به بثورات و عفونت های قارچی کمک کند.

 

پیشنهاد می شود پیش از مصرف هر یک از این روغن ها حتما آنرا رقیق کرده و با پزشک مربوطه مشاوره نمایید تا بهترین روش استفاده و همینطور راهنمایی را به شما ارائه دهند .