روغن مصطکی | فروش روغن مصطکی | خرید روغن مصطکی | قیمت روغن مصطکی
دسته بندی محصول : دارویی

روغن مصطکی

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن مصطکی

خرید روغن مصطکی

روغن مصطکی : مصطکی درختی است کوچک که نهایتا میتواند تا چهار متر ارتفاع رشد کند ، این گیاه در تنه خود روزنه هایی دارد که از آن شیره رزین زرد رنگ مصطکی خارج می شود . این رزین زرد رنگ به شکل کروی و شیشه ای خوش بو دارای خواص متعددی است که از آن در مصارف متعدد استفاده می شود .

مصطکی شباهت بسیار زیادی به کندر دارد و برخی از افراد آنرا با کندر اشتباه می گیرند ، به دلیل خواص دارویی گیاه مصطکی این گیاه را به صورت صنعتی مورد کشت قرار می دهند و جزو دسته گیاهان دارویی است .

این گیاه در گذشته برای تولید آدامس های یونانی ، طعم دهنده های غذایی و … کشت میشد و همینطور از این گیاه روغنی خوراکی گرفته می شود که دارای خواص متعدد است ، در برخی از نقاط ایران از مصطکی به جای روغن زیتون استفاده می شود .

دیگر محصولات ما : فروش روغن خراطین

دلیل عمده کشت این گیاه به منظور استخراج صمغ رزین آن است که با ایجاد خراش بر روی آن موجب خارج شدن هرچه بهتر و بیشتر آن می شوند که از این صمغ در صنایع دارویی و پزشکی به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرد .

گیاه مصطکی دارای طبع گرم و خشک است که در طب سنتی از آن بسیار استفاده می شده است ، در گذشته از این صمغ برای پر کردن دندان و بهبود بوی دهان استفاده می شده است ، همچنین به منظور بهبود کیفیت لثه و از بین رفتن عفونت های دهانی مقداری مصطکی را روزانه بجوید .

استفاده از روغن مصطکی باعث بهبود کارایی مغز شده ، هوش را زیادتر میکند و درد های عضلانی را بهبود می بخشد !برای جای جوش ، سوختگی و التهاب استفاده از روغن مصطکی بسیار مطلوب است .

 

تیم بازرگانی آرگان اویلا واردکننده مستقیم انواع روغن های تخصصی از برترین برند های موجود از سراسر جهان است ، با خرید از ما بهترین قیمت بازار را بدون دخالت دلال دریافت خواهید کرد .