روغن زوفا | خرید روغن زوفا | فروش روغن زوفا | قیمت روغن زوفا
دسته بندی محصول : دارویی \ غذایی

روغن زوفا

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن زوفا

روغن زوفا
روغن زوفا

روغن زوفا

زوفا گیاه چند ساله بومی منطقه مدیترانه است و در زمان کتاب مقدس یک گیاه مقدس محسوب می شود.

در طول زمان رومی ها، این گیاه در برابر طاعون، به عنوان یک ضد عفونی کننده و برای درمان عفونت های جزئی مورد استفاده قرار گرفت.

در برخی از نقاط جهان، آن به عنوان گیاه روحانی بود، و اعتقاد بر تمیز کردن گناهان و آمرزش بوده در صورت استفاده بود ، گیاه زوفا به عنوان نماد تعمید و آشتی در مسیحیت اشاره شد و در ادیان دیگر بعنوان تمیزکننده یاد شده است .

این گیاه تا ۶۰ سانتیمتر و یا ۲ پا ارتفاع دارد و دارای ساقه مودار با برگ های کوچک و پوستی است که گل های آبی، بنفش و سفید دارد. امروزه، زوفا در بخش های مختلف فرانسه برای روغنهای ضروری رشد می کند. 

 

استفاده ها ، خواص روغن زوفا :

روغن زوفا در حال حاضر در آروماتراپی برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با سیستم های تنفسی و گوارشی استفاده می شود.

روغن زوفا همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به طور بالقوه برای درد آرتریت، زخم، کبودی، درد دندان و درد گوش کمک کند. همچنین باعث تنظیم فشار خون می شود و به عنوان یک ماده آرام بخش برای اضطراب و هیستری عمل می کند

  • ضد اسپاسم : روغن زوفا ممکن است به کاهش اسپاسم در سیستم تنفسی، سیستم عصبی، عضلات و روده کمک کند.
  • آنتی سپتیک: هنگامی که بر روی زخم استفاده می شود، می تواند به آنها کمک کند تا آلوده شوند. روغن اسانس نیز می تواند به زخم، کاهش و کبودی سریعتر کمک کند.
  • روغن ماساژ و حمام: هنگامی که به عنوان یکی استفاده می شود، روغن هیزوپ کمک می کند تا درد و خستگی را کاهش دهد. همچنین می تواند برای رفع درد قاعدگی استفاده شود.
  • فریبوری : این روغن گیاهی ممکن است به کاهش دمای بدن و تب کمک کند.
  • محرک: روغن هیستوپ ممکن است چندین سیستم بدن شما را تحریک کند. به عنوان مثال، آن را کمک می کند تا تحریک سیستم گوارش خود را برای اطمینان از سوخت و ساز بدن و جذب مواد مغذی. همچنین برای تحریک سیستم عصبی، غدد درون ریز، گردش خون و دفع ادراری استفاده می شود.

 

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب شیمیایی روغن زوفا بسته به مرحله رشد گیاهی ک روغن از آن حاصل می شود است. با این حال، اجزای اصلی آن شامل monoterpenes (cis-pinochamphone، trans-pinocamphone و beta-pinene) و sequiterpenes (germacrene و elemol) است.