روغن درخت چای | نمایندگی فروش روغن درخت چای | قیمت روغن درخت چای| Tea Tree oil
دسته بندی محصول : آرایشی بهداشتی \ دارویی \ غذایی

روغن درخت چای

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن درخت چای

روغن درخت چای

روغن درخت چای از برگ های درخت چای استخراج می شود. روغن درخت چای یک روغن اساسی است که می تواند برای اهداف مختلفی از جمله حفظ رطوبت پوست، مو و ناخن استفاده شود. این روغن از حدود صد سال گذشته در کشور استرالیا به عنوان یک ماده ضد التهاب و ضد عفونی کننده کاربرد فراوان داشته ولی درسالهای اخیر به دلیل خواص عالی آن برای پوست مورد توجه جهانی قرار گرفته است.

روغن درخت چای

روغن چای چیست و چگونه کار می کند؟

روغن درخت چای از برگ Melaleuca alternifolia، درخت کوچکی که بومی  استرالیا است، بدست می آید. اگر چه Melaleuca alternifolia به عنوان درخت چای شناخته می شود، نباید با گیاه تولیدکننده چای سبز و سیاه اشتباه گرفته شود.
روغن درخت چای برای قرن ها به عنوان یک داروی سنتی توسط بومیان استرالیا مورد استفاده قرار گرفته است.
روغن درخت چای شامل تعدادی ترکیبات از جمله terpinen-4-ol است که باعث نابودی برخی از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها (۱، ۲) می شوند.
Terpinen-4-ol نیز به نظر می رسد فعالیت گلبول های سفید شما را افزایش می دهد، که به مبارزه با میکروب ها و سایر مهاجمان خارجی کمک می کند.
این خواص ضد باکتری، روغن درخت چای را به عنوان درمان کننده طبیعی برای درمان بیماری های باکتری و قارچی پوست، جلوگیری از عفونت و بهبود زخم ها، به ارمغان می آورد.

جهت یادگیری بسیاری از کاربردها و مزایای استفاده از این روغن چند منظوره به خواندن ادامه دهید.

۱٫ ضدعفونی کننده دست:

روغن درخت چای یک روغن ضدعفونی کننده ایده آل و طبیعی را برای پوست می باشد. مطالعات نشان داده اند که چندین باکتری رایج و ویروس هایی که باعث بیماری می شوند، از جمله E.coli، S. pneumoniae و H. influenzae (1) را می کشد.

علاوه بر این، مطالعه آزمایش چند نوع شستشوی دست نشان می دهد که اضافه کردن روغن چای به پاک کننده باعث افزایش اثربخشی آنها در برابر E.coli می شود. در اینجا ما میتوانیم به شما یک دستورالعمل ساده برای ایجاد مرطوب کننده، ضد عفونی کننده دست با استفاده از روغن درخت چای به شما ارائه دهیم.

۳٫ دئودورانت طبیعی:

اثرات ضد باکتری روغن درخت چای به کنترل بوی زیر بغل در ارتباط با عرق کردن کمک می کند.

نفخ خود بخود بوی نمی دهد با این حال، هنگامی که ترشحات غدد عرق شما با باکتری ها روی پوست شما ترکیب می شوند، بوی متوسط تا شدید تولید می شود.

منطقه زیرحرارت شما حاوی غلظت زیادی از این غدد است و عمدتا مسئول آن چیزی است که معمولا “بوی بدن” نامیده می شود. خواص ضد باکتری روغن درخت چای آن را جایگزین مناسب ایده آل برای دئودورانت های تجاری و ضد عرق می کند.

۴٫ ضد عفونی کننده پوست باز و ناخن
آسیب های ناشی از پوست شکسته، باعث می شود که میکروب ها وارد جریان خون خود شوند، که می تواند منجر به عفونت شود.
روغن درخت چای می تواند برای درمان و ضد عفونی کردن کاهش های جزئی و ساییدن از طریق کشتن S. aureus و سایر باکتری هایی که می توانند باعث ایجاد عفونت در زخم های باز شود.
برای از بین بردن میکرب های یک برش یا خراش، این مراحل را دنبال کنید:
۱٫برش را کاملا با صابون و آب تمیز کنید.

۲٫ یک قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چای خوری روغن نارگیل مخلوط کنید.
۳٫ یک مقدار کمی از مخلوط را به بافت آسیب دیده رسانده و با یک باند آن را بپوشانید.
     ۴٫این فرایند را یک بار یا دو بار در روز انجام دهید.

۵٫ بهبود زخم

علاوه بر جلوگیری از عفونت در برش ها و ساییدن، روغن چای هم چنین باعث بهبود زخم می شود.

تحقیقات نشان داده است که روغن چای درخت چای سبب کاهش التهاب و فعالیت گلبول های سفید خون می شود که در فرآیند بهبودی نقش دارند.

در یک بررسی کوچک از ۱۰ نفر مبتلا به زخم، اضافه کردن روغن چای به درمان زخم متعارف منجر به کاهش زمان بهبودی شد.

چندین قطره از روغن درخت چای می تواند به هر زمان که یک سس جدید استفاده می شود اضافه شود تا زخم را پوشانده شود.

 
۶٫ مبارزه با آکنه
روغن درخت چای می تواند یک سلاح قدرتمند در برابر آکنه باشد. مطالعات متعدد نشان داده است که به کاهش میزان و شدت کلی آکنه کمک می کند.
دریک مطالعه، روغن چای به عنوان ماده موثر در برابر آکنه به عنوان بنزوئیل پراکسید، شایعترین داروهای ضد آکنه عمل کرده است.
ژل های آکنه مبتنی بر روغن چای را می توان در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی یا از خرده فروشان آنلاین خریداری کرد.
همچنین شما می توانید درمان آکنه خود را با مخلوط کردن یک قسمت روغن درخت چای با ۹ قسمت آب و استفاده از مخلوط را به مناطق آسیب دیده با یک سوپ پنبه یک یا دو بار در روز، مورد استفاده قرار دهید.
۷٫ از قارچ ناخن خلاص شوید
عفونت قارچی ناخن بسیار معمول است. اگر چه آنها خطرناک نیستند، ممکن است ناخوشایند باشند. داروهایی وجود دارد که می توانند قارچ ناخن را درمان کنند، هرچند برخی از افراد ممکن است یک رویکرد طبیعی تر را ترجیح دهند.
روغن درخت چای نشان داده شده است که برای از بین بردن قارچ ناخن در هنگام استفاده به تنهایی و یا در ترکیب با سایر داروهای طبیعی  کمک می کند.
در یک مطالعه کنترل شده، افراد مبتلا به قارچ ناخن به مدت شش ماه از روغن مستقیم چای یا داروهای ضد قارچی استفاده می کنند. در پایان مطالعه، حدود ۶۰٪ از افراد در هر گروه از قارچ بخشی یا کامل را تجربه کردند.
شما می توانید از چند قطره روغن درخت چای به تنهایی استفاده کنید یا آن را با مقدار مشابه روغن نارگیل مخلوط کنید و آن را به منطقه آسیب دیده برسانید. اطمینان حاصل کنید که دست ها را بلافاصله پس از استفاده بشوید تا از پخش قارچ به مناطق دیگر جلوگیری شود.
۸٫ شستشو دهان بدون مواد شیمیایی

تحقیقات نشان می دهد که روغن درخت چای ممکن است با میکروب هایی که باعث پوسیدگی دندان و نفس بد می شوند، مبارزه کند.

یک مطالعه نشان داد که روغن چای در مقایسه با کلرهگزیدین، یک ضدعفونی کننده شایع و شستشوی دهانی موثرتر در برابر باکتری های ناشی از پلاک موثر است.

برای ایجاد دهانشویه شیمایی خودتان، به سادگی یک قطره روغن درخت چای را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید، کاملا مخلوط کنید و ۳۰ ثانیه یا بیشتر در دهان خود بکشید.

مانند دهان شستشو دیگر، روغن چای نباید بلعیده شود. اگر مصرف شود، ممکن است سمی باشد.

۹٫ تمیز کننده همه منظوره
روغن درخت چای باعث می شود یک تمیز کننده همه جانبه عالی که برای پوست بدن می باشد.
به علاوه، این کار را بدون رها کردن مواد شیمیایی انجام می دهد که نمی خواهید اعضای خانواده یا حیوانات خانگی خود را در تماس قرار دهید.
در اینجا یک دستورالعمل ساده برای پاک کننده همه منظوره و جامع است:
۱٫ ترکیب ۲۰ قطره روغن درخت چای، ۳/۴ فنجان آب و ۱/۲ فنجان سرکه سیب در یک بطری اسپری.

۲٫   لرزش به خوبی قبل از اینکه کاملا مخلوط شود.
۳٫ اسپری به طور مستقیم بر روی سطوح و پاک کردن با پارچه خشک تمیز.
  اطمینان حاصل کنید که قبل از هر بار استفاده از بطری، برای مخلوط روغن چوب چای با مواد دیگر، تکان دهید.
فروش روغن درخت چای

۱۰٫ التهاب پوست را تسکین دهید

روغن درخت چای ارگانیک ممکن است به تسکین پوست ملتهب و خارش کمک کند.
تحقیقات حیوانی و انسان نشان می دهد که استفاده از روغن چای می تواند به کاهش شدت این علائم کمک کند.
در مطالعه ای مقایسه اثرات درمان های مختلف برای درماتیت تماس، روغن درخت چای سبب کاهش علائم به میزان ۴۰٪ شد که به میزان قابل توجهی بیشتر از داروهای استاندارد پوست است .
علاوه بر این، روغن چای سیاه ممکن است از واکنش های نیش حشرات کاهش دهنده خارش، قرمزی و تورم است که وقتی بدن شما هیستامین را برای محافظت در مقابل بزاق حشرات آزاد می کند.
از این دستورالعمل برای از بین بردن پوست ملتهب استفاده کنید:
ترکیب ۱۰ قطره روغن درخت چای با یک قاشق غذا خوری روغن زیتون فوق العاده و یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل ذوب شده.
خوب مخلوط کنید و در مخزن مهر و موم ذخیره کنید.
تا زمانی که نشانه ها حل شود، به منطقه آسیب دیده اعمال می شود تا دو بار در روز.

۱۱٫ کنترل شوره سر
شوره سر، یا لکه های سفید پوست مرده که از پوست سر می افتد، خطرناک نیست.
با این حال، می تواند آزار دهنده و شرم آور باشد.
اگر چه تحقیقات کمی درباره اثر بخشی روغن چای در درمان شوره سر وجود دارد، یک مطالعه کنترل شده نشان می دهد که ممکن است مفید باشد.
در این مطالعه چهار هفته ای، گروهی که از شامپو حاوی روغن چای استفاده می کردند، بهبودی ۴۰ درصدی در شوره سر نشان داده شد. علاوه بر این، روغن درخت چای بهبود قابل توجهی در شدت شوره سر، خارش و چربی گزارش کرد.
برای کمک به کاهش شوره سر، سعی کنید چند قطره روغن درخت چای را در هنگام شستن موهایتان به یک سایز شامپو اضافه کنید.
 
۱۴٫ کاهش پسوریازیس
پسوریازیس یک بیماری خودایمنی است که با پوست قرمز، خارش، پوست پوسته شده مشخص می شود.
اگرچه داروهایی وجود دارد که می توانند علائم را بهبود ببخشند، وضعیت خود مزمن است و درمان شناخته شده ای وجود ندارد.
روغن درخت چای حاوی ترکیبات ضد التهابی است که با توجه به شواهد جدید ممکن است برای کاهش علائم پسوریازیس مفید باشد.
برای تسکین عوارض پسوریازیس، ۱۰-۱۵ قطره روغن درخت چای را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل ذوب شده ترکیب کنید. در صورت لزوم، ۲-۳ بار در روز به منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

هشدارهای ایمنی در هنگام استفاده از روغن درخت چای

تحقیقات نشان داده است که روغن چای در کل ایمن به نظر می رشد. با این حال، قبل از استفاده از آن، مواردی وجود دارد که باید از آن اطلاع داشته باشید.

– روغن درخت چای نباید جهت خوردن مصرف شود، زیرا در صورت بلعیده شدن ممکن است سمی باشد. بنابراین، روغن درخت چای نباید در دسترس کودکان قرار گیرد.

– قبل از استفاده از روغن چای برای اولین بار، یک قطره یا دو قطره را روی یک ناحیه کوچک پوست خود آزمایش کنید و ۲۴ ساعت صبر کنید تا  واکنش رخ دهد. این مهم است زیرا به طرز جادویی، برخی از افرادی که از روغن چای استفاده می کنند، درماتیت تماس ایجاد می کنند، یکی از شرایط روغن چای ممکن است به درمان کمک کند.

به همین ترتیب، افرادی که دارای پوست حساس هستند ممکن است هنگام استفاده از روغن درخت چای حساسیت پوستی ایجاد کنند. اگر پوست شما حساس باشد بهتر است با روغن درخت چای با مقدار مساوی یا بیشتر روغن زیتون، بذر کتان، بذر خربزه، روغن نارگیل یا روغن بادام آشنا شوید.

علاوه بر این، استفاده از روغن عصاره چای در حیوانات خانگی ممنوع است. محققان گزارش دادند که بیش از ۴۰۰ سگ و گربه بعد از دریافت ۰٫۱-۸۵ میلی لیتر روغن چای بر روی پوست یا خوراکی (۳۴) لرز و سایر مشکلات عصبی ایجاد کردند.