روغن دانه گشنیز | خرید روغن دانه گشنیز | فروش روغن دانه گشنیز | قیمت روغن دانه گشنیز
دسته بندی محصول : دارویی

روغن دانه گشنیز

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن دانه گشنیز

فروش اسانس گشنیز

روغن دانه گشنیز از میوه (دانه) گشنیز استخراج می شود که از خانواده گیاه گل گاوزبان یا گیاه چینی است.

کلمه “گشنیز” از لحاظ فنی کل گیاه را توصیف می کند، اما بسته به جغرافیا، گشنیز دارای توصیف های متفاوت هستند. در انگلستان، برگ گیاه گشنیز نامیده می شود و دانه های گشنیز نامیده می شود. در ایالات متحده، برگ ها به نام گوزن و دانه ها گشنیز نامیده می شود . با این حال، در هند، آن را dhania نامیده می شود.

یکی از نخستین کاربردهای دانه گشنیز ، استفاده به عنوان ادویه جات در جهان است .

برای مقاصد آشپزی و پزشکی در دوران بابل مورد استفاده قرار می گرفت. همچنین در کتاب مقدس ذکر شده است و در مقبره فرعون ها به عنوان نمادی از عشق ابدی یافت شده است.

رنگ روغن گشنیز روشن به زرد کمرنگ و دارای یک سازگاری متوسط است. این رایحه عطر و بوی عطر و طعم شیرین و چوب را منتشر می کند.

از آنجا که گشنیز به عنوان یک ادویه شناخته شده است، روغن دانه گندم برای افزایش طعم قنادی، ادویه جات و سودا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به عنوان یک عامل طعم دهنده برای توتون و تنقلات، جین و مشروبات استفاده می شود.

جزء اصلی روغن دانه گشنیز لاینالول است که ۴۰ تا ۸۷ درصد روغن را تشکیل می دهد که بسته به نوع کشور سازنده آن است. به عنوان مثال، روغن گشنیز آرژانتینی حاوی ۶۸٫۹ درصد تا ۸۷ درصد لینالول، در حالی که روغن ایران ممکن است در هر نقطه از ۴۰٫۹ درصد تا ۷۹٫۹ درصد باشد. سایر اجزای شیمیایی روغن گشنیز عبارتند از: γ-ترپینن، نیریل استات، α-پینن، p-cymene، dodecanal و ۲E-dodecanal.

روغن گشنیز

روغن گشنیز

خواص استفاده از روغن گشنیز :

داروی مقوی غرایز جنسی : مصری های باستان آن را به عنوان معجون عشق استفاده می کرده اند . امروزه برخی از مردم بر این باورند که مواد مغذی گشنیز می توانند به طور بالقوه افزایش درایو جنسی، تحریک شور جنسی و یا کمک به اختلالات نعوظ و ناتوانی موقت را بهبود یا درمان کند .

 

آنتی باکتریال : روغن دانه گشنیز عمل علیه باکتری ها را انجام می دهد و می تواند به عنوان دئودورانت بدن و دهان استفاده شوند ، بهبود تنفس ، بودی بد دهان و بوی بدن نیز کمک می کند. به عنوان یک ضد قارچ، آن را به عنوان یک دارو خانگی برای سرماخوردگی، تهوع، استفراغ و اختلالات معده استفاده می کنند.

 

سرماخوردگی و گوارش : این روغن اساسی به مسائل مربوط به گوارشی مانند اختلالات گوارشی، ناراحتی معده و نفخ کمک می کند. یک مطالعه اخیر نیز نشان می دهد که روغن دانه گشنیز کمک می کند تا باکتری هایی که سبب مسمومیت غذایی می شوند از بین بروند.

 

داروهای ضد درد : روغن دانه گشنیز نیز در کاهش درد کمک می کند. این می تواند برای کمک به درمان درد دندان، درد عضلانی و درد قاعدگی استفاده شود.

 

تحریک کننده : این روغن اسانس می تواند به عنوان یک محرک برای افرادی که مشکلات احساسی دارند عمل کند و نیز اثر آرام بخش بر روی کسانی که با شوک و یا از ضربه روحی رنج می برند.

 

ضد اسپاسم : روغن دانه گشنیز به طور گسترده توسط ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا به کاهش اسپاسم عضلات و گرفتگی عضلات کمک می کند.

 

کاهش وزن : مطالعات نشان داده که گشنیز جذب را کاهش می دهد و تجزیه چربی ها را افزایش می دهد و می تواند به عنوان یک گیاه پیشگیرانه و درمانی در برابر هیپرلیپیدمی استفاده شود.

 

خرید روغن گشنیز با کیفیت بالا و قیمت فوق العاده با مشاوران ما در تماس باشید