روغن تخم کدو | فروش روغن تخم کدو | خرید روغن تخم کدو | قیمت روغن تخم کدو
دسته بندی محصول : دارویی \ غذایی

روغن تخم کدو

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن تخم کدو

روغن بذر کدو
روغن بذر کدو

روغن بذر کدو

دانه کدو تنبل ممکن است کوچک باشد، اما آنها پر از مواد مغذی ارزشمند است ، خوردن فقط مقدار کمی از آنها می تواند مقدار قابل توجهی از چربی های سالم، منیزیم و روی شما را فراهم کند.

از این رو، روغن دانه های کدو تنبل با چندین مزیت سلامت همراه است که شامل بهبود سلامت قلب، سلامت پروستات و محافظت در برابر سرطانهای خاص است ، علاوه بر این، این دانه ها را می توان به راحتی در رژیم غذایی خود قرار داد.

در اینجا ۱۰ مزایای سلامت روغن دانه های کدو تنبل ارائه شده است :

۱ – پر از مواد مغذی ارزشمند است :

دانه کدو تنبل نیز به عنوان “pepita” شناخته می شود – اصطلاح مکزیکی اسپانیایی ، برخلاف بذرهای سخت سفید پوست از کدو تنبل، بسیاری از دانه های کدو در سوپرمارکت پوسته ای ندارند.

این دانه های بدون پوسته سبز، تخت و بیضی هستند.

یک اونس (۲۸ گرم) از دانه کدو تنبل بدون پوسته، تقریبا ۱۵۱ کالری دارد که عمدتا از چربی و پروتئین است.

فیبر: ۱٫۷ گرم
کربوهیدرات: ۵ گرم
پروتئین: ۷ گرم
چربی: ۱۳ گرم (۶ عدد از امگا ۶)
ویتامین K: 18٪ از RDI
فسفر: ۳۳٪ از RDI
منگنز: ۴۲٪ از RDI
منیزیم: ۳۷٪ از RDI
آهن: ۲۳٪ از RDI
روی: ۱۴٪ از RDI
مس: ۱۹٪ از RDI

 

آنها همچنین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها و مقدار قابل توجهی از اسیدهای چرب اشباع نشده، پتاسیم، ویتامین B2 (ریبوفلاوین) و فولات هستند.

 

۲ – حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است :

روغن دانه کدو حاوی آنتی اکسیدان ها مانند کاروتنوئیدها و ویتامین E هستند ، آنتی اکسیدان ها می توانند التهاب را کاهش دهند و سلول های شما را از رادیکال های آزاد مضر محافظت کنند ! به همین دلیل مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها می تواند در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت کند.

فکر می کنم سطح بالای آنتی اکسیدان ها در روغن دانه کدو تنبل بخشی از تأثیرات مثبت آن بر سلامت است.

 

۳ – کاهش خطر ابتلا به سرطان های خاص :

رژیم های غذایی حاوی روغن دانه کدو تنبل با کاهش خطر سرطان معده، پستان، ریه، پروستات و کولون همراه است ، یک مطالعه مشاهدهی بزرگ نشان داد که خوردن آنها با کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان بعد از یائسگی ارتباط دارد .

 

مطالعات دیگر نشان می دهد که لیگناها در روغن دانه کدو تنبل ممکن است نقش مهمی در جلوگیری و درمان سرطان پستان داشته باشند و مطالعات بیشتری در مورد لوله آزمایش نشان داد که مکمل حاوی دانه کدو تنبل می تواند به کاهش رشد سلول های سرطانی پروستات منجر شود .

 

۴ – منیزیم بسیار زیاد :

روغن دانه کدو تنبل یکی از بهترین منابع طبیعی منیزیم – معدنی است که اغلب در رژیم های بسیاری از جمعیت غربی وجود ندارد ، در ایالات متحده، حدود ۷۹ درصد از بزرگسالان مصرف منیزیم کمتر از مقدار روزانه توصیه می شود.

 

۵ – سلامت قلب :

روغن تخم کدو تنبل منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، منیزیم، روی و اسید های چرب است که می تواند قلب شما را حفظ کند ، مطالعات حیوانی نیز نشان داده است که روغن تخم کدو می تواند فشار خون بالا و میزان کلسترول بالا را کاهش دهد که دو عامل خطر مهم برای بیماری قلبی اند.

 

۶ – می تواند سطح قند خون را کاهش دهد :

مطالعات حیوانی نشان داده است که کدو تنبل، دانه پودر کدو و آب کدو تنبل می تواند قند خون را کاهش دهد ، این امر برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم است، که ممکن است کنترل قند خون خود را کنترل کنند.

 

۷ – فیبر بسیار زیاد :

روغن تخم کدو تنبل یک منبع عالی از فیبر رژیمی است – دانه های پوسته تخم ۱٫۱ گرم فیبر را در یک وعده ی ۱ گرم (۲۸ گرم) داراست که رژیم غذایی با فیبر میتواند سلامت جسمی خوب را ارتقا بخشد.

علاوه بر این، رژیم های غذایی با فیبر بالا با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت نوع ۲ و چاقی همراه است !

 

۸ – می تواند کیفیت اسپرم را بهبود بخشد :

سطح روی پایین با کاهش کیفیت اسپرم و افزایش ناباروری در مردان ارتباط دارد ، از آنجا که روغن تخم کدو تنبل منبع غنی از روی هستند، ممکن است کیفیت اسپرم را بهبود بخشد.

شواهد از یک مطالعه در موش نشان می دهد که آنها همچنین ممکن است اسپرم انسان را از آسیب ناشی از شیمی درمانی و بیماری های خود ایمنی محافظت کند .

دانه کدو تنبل نیز دارای آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی است که می توانند به سطح سالم تستوسترون کمک کنند و سلامت کلی را بهبود بخشند.

 

۹ – باعث بهبود خواب می شود :

اگر در بیخواب دارید، ممکن است بخواهید قبل از خواب، روغن تخم کدو را بخورید. آنها یک منبع طبیعی تریپتوفان هستند که یک اسید آمینه هستند که می تواند باعث افزایش خواب شود ، تصور می شود که مصرف روزانه ۱ گرم تریپتوفان، باعث بهبود خواب شود.

 

۱۰ – استفاده اسان در رژیم غذایی :

اگر می خواهید مزایای روغن تخم کدو تنبل را تجربه کنید، آنها را به رژیم خود اضافه کنید ، در بسیاری از کشورها، آنها یک میان وعده های محبوب هستند که می توانند خوراکی خام یا بو داده، نمک یا نمکی باشند.

علاوه بر خوردن آنها به صورت خود، شما می توانید آنها را به کوکی ها، ماست و میوه یونانی اضافه کنید ، شما می توانید آنها را به وعده های غذایی خود اضافه کنید و آنها را به سالاد، سوپ یا غلات اضافه کنید. بعضی از مردم از پودر کدو تنبل در پخت استفاده می کنند، به عنوان یک عنصر برای نان و کیک شیرین یا نوشیدنی.