روغن تخم شوید | خرید روغن تخم شوید | فروش روغن تخم شوید | قیمت روغن تخم شوید
دسته بندی محصول : دارویی \ غذایی

روغن تخم شوید

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : روغن تخم شوید

روغن شوید
 روغن شوید

روغن شوید

شِوید یا شِوِد گیاهی است یکساله یا دوساله که گاهی بلندی آن به یک متر نیز می‌رسد. ریشه آن راست و مخروطی شکل و سفید است. این گیاه بومی جنوب غربی و آسیا و آسیای میانه‌است و امروزه در بیشتر نقاط گیتی از جمله بخش‌های جنوب اروپا، ایران، مصر، آمریکا و چین پرورانده می‌شود.

 

میوه شوید بیضی شکل، مسطح و به درازای ۴ میلی‌متر و پهنای ۳ میلی‌متر است. رنگ آن قهوه‌ای روشن و در سطح آن برجستگی‌هایی به رنگ زرد و در کناره‌های آن لبه بال مانندی به رنگ زرد روشن دیده می‌شود.

 

در زمان های قدیم، رومی ها روغن شوید را قبل از شستشوی نبرد به صورت موضعی اعمال کردند، زیرا معتقد بودند که می تواند نگرانی و استرس را کاهش دهد.

همچنین اعتقاد بر این بود که روغن شوید می تواند در مقابل جادو محافظت کند و همچنین به عنوان یک عنصر برای معجزات عاطفی استفاده شود.
امروزه روغن گندم برای تطابق آن شناخته شده است؛ آن دارای تعدادی خواص از آنتی اکسیدان و ضد قارچ تا ضد باکتری است. این روغن اسانس معمولا برای پشتیبانی گوارش، مخصوصا برای سوء هاضمه یا یبوست استفاده می شود

 

شوید ، گیاهی که از آن روغن شوید به دست می آید، دارای دو نوع است: که در انگلستان، آلمان، رومانی، ترکیه، ایالات متحده آمریکا و روسیه کشت می شود. بسیاری از نقاط هند به عنوان یک محصول آب و هوای سرد نیز میروید.

 

دو نوع روغن شوید وجود دارد: روغن دانه شوید و روغن علف شوید که اولی از دانه های بالغ از طریق تقطیر بخار به دست می آید و از طریق تقطیر بخار از گیاهان تازه به دست می آید.

 

استفاده چندگانه از روغن شوید وجود دارد، اما به علت عطر و طعم دلپذیر آن در پزشکی، مواد غذایی، عطر و تولید صابون استفاده می شود. این برای خواص شفا خود، مانند:

• ضد میکروبی – حاوی غلظت بالایی از کاروون است.

• ضد اسپاسم – اثر آرامش بخش و آرام بخش آن می تواند به کاهش حملات اسپاسمیک کمک کند.

• ارامبخش – همچنین دارای اثر آرام بخش است که ممکن است باعث ایجاد خواب آلودگی شود.

 

روغن شوید همچنین باعث تولید شیر برای مادران پرستاری می شود، زیرا به علت پرستاری، از مصرف شیر جلوگیری می کند. ۴ هنگامی که در لوسیون ها یا کرم ها مخلوط می شود، روغن شوید را می توان برای کمک به زخم های زخم استفاده کرد. من همچنین توصیه می کنم با استفاده از آن در درمان بخار برای آرام کردن اعصاب و کاهش تنش توصیه شود.