راههای تشخیص روغن آرگان تقلبی چیست؟ |
دسته بندی محصول : آرایشی بهداشتی \ دارویی \ غذایی

راههای تشخیص روغن آرگان تقلبی چیست؟

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : راههای تشخیص روغن آرگان تقلبی چیست؟

تشخیص روغن ارگان تقلبی

 تشخیص روغن آرگان تقلبی و اصلی بدون استفاده از آزمایشات بسیار خاص تقریبا غیر ممکن است. روغن آرگان یک روغن گیاهی است که اخیرا جهان را فتح کرده است. روغن آرگان که توسط برداشت مطبوعات هسته های آرگان تهیه می شود، یک محصول مارکوک معمولی است.  در واقع، درخت آرگان به طور انحصاری در مراکش بومی است و در هر جای دیگر رشد نکرده است.  جنگل آرگان ۸۰۰۰۰۰ هکتاری بزرگ منطقه ای است که در منطقه بارانی صواس، بین آرگان  منطقه ساحلی بین اساویرا و آگادیر قرار دارد. روغن ارگان از میوه های درخت آجیل آرگان پس از چند مرحله ای تهیه می شود. این روغن به عنوان خوراکی و یا آرایشی موجود است.

 روغن آرگان خوراکی از آسیاب کردن روغن آرگان یک مرحله پس از شستشو،  به دست می آید. با این حال، هسته های نارنجی برای تهیه روغن اختصاص داده شده به لوازم آرایشی مورد استفاده قرار می گیرند. برای قرن ها، تولید روغن آرگن خالص نقش مهمی در اقتصاد در مراکش بازی کرده است و امروزه کل تولید سالانه آن حدود ۴۰۰۰ تن در سال به دست می آید.  روغن آرگان یک محصول بین المللی نسبتا جدید است که در حال حاضر تنها توسط مراکش صادر می شود. می توان فرض کرد که صادرات به دلیل خواص منحصر به فرد محصول در آینده نزدیک افزایش می یابد.

تشخیص روغن ارگان تقلبی

 قیمت روغن آرگان در اروپا حدود  ۱۰۰ یورو است.با توجه به قیمت آن، احتمال وقوع شیوه های غیرقانونی مانند رقیق کردن با روغن های ارزان تر اغلب مواجه می شود.

تقلب به عنوان فرآیندی تعریف می شود که کیفیت یا ماهیت یک ماده معین از طریق افزودن یک ماده خارجی یا یک ماده پایین تر و حذف یک عنصر حیاتی کاهش می یابد.  تقلبی از روغن با کیفیت بالا با روغن های ارزان قیمت، مشکل مکرر بسیاری از سازمان های نظارتی، تامین کنندگان روغن و مصرف کنندگان است.  روش های متعددی برای تشخیص روغن آرگان  با کیفیت بالا مانند کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC)، طیف سنجی جرم کروماتوگرافی گاز با میکرو اکسیژن جامد (SPME-GC-MS)، زمان جرم طیف سنجی (MALDI-TOF-MS)، طیف سنجی رامان،  طیف سنجی مادون قرمز، فلورسانس ، و رزونانس مغناطیسی هسته وجود دارد. به تازگی، ادغام روغن آرگان نیز موضوع برخی از تحقیقات است. با این حال، بسیاری از این تکنیک ها معمولا برای مصرف روزمره در صنایع غذایی وقت گیر و پرهزینه هستند؛ از این رو تقاضای زیادی برای تکنیک های سریع، ارزان و موثر برای کنترل کیفیت مواد غذایی و به خصوص برای تشخیص مواد غذایی وجود دارد.

برای این منظور، تکنیک های مبتنی بر زبان های الکترونیکی که تقریبا تقلید بینی و جوانه های انسانی است به ترتیب برای توصیف روغن های خوراکی و مقابله با مشکلات تقلبی در سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت زبان های الکترونیکی قادر به تشخیص روغن های مختلف گیاهی هستند و در بعضی موارد شیطنت را تشخیص می دهند. با این حال، هیچ گزارشی در مورد استفاده از زبانهای الکترونیکی / زبان که هدف تشخیص تقلب در روغن آرگان را ندارند، وجود دارد. برای اطلاع ما، این اولین بار است که یک بینی الکترونیکی و یک زبان الکترونیکی برای اندازه گیری درصد تخفیف در روغن آرگن با کیفیت استفاده شده است.