خواص روغن براهمی | خواص روغن براهمی برای سفیدی مو و رشد بیشتر مو
دسته بندی محصول : مقالات

خواص روغن براهمی

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : خواص روغن براهمی

روغن براهمی یک ماده طبیعی است که در آیورودا (طب سنتی هندوستان) استفاده می شود. به طور معمول به پوست سر ماساژ می شود، از عصاره های گیاهان باکوپا مونیری و گوتوکولا (معمولا همراه با روغن کنجد یا روغن نارگیل) ساخته می شود. طرفداران ادعا می کنند روغن براهمی می تواند به شرایط خاصی از سلامتی و همچنین بهبود مو و پوست کمک کند.

کاربردهای روغن براهمی

در پزشکی آیورودا، روغن براهمی برای تسکین پیتا (یکی از سه دوش) بکار می رود. بر اساس اصول آیورودا ، پیتا بیش از حد می تواند به کاهش التهاب، کم خوابی، مشکلات پوستی، اختلالات دستگاه گوارش و مسائل مربوط به استرس مانند فشار خون بالا کمک کند. شما می توانید با یک بار استفاده از آن عملکرد این محصول را بر روی دوشای خود مشاهده کنید.

علاوه بر این، روغن برهمی نیز به درمان مشکلات بهداشتی زیر کمک می کند:

   طاسی منطقه ای
تقویت مو
تقویت ابرو

رشد مو

اضطراب
شوره سر
صرع
بیخوابی
فشار

خواص روغن براهمی

با وجود تاریخچه طولانی استفاده از روغن براهمی، در حال حاضر کمبود تحقیقات در مورد اثرات بهداشتی آن وجود دارد. برخی مطالعات مقدماتی نشان می دهد که مصرف باکوپا مونیری ممکن است به درمان برخی مشکلات بهداشتی (مانند اختلالات حافظه، بیماری آلزایمر و استرس) کمک کند. در حالیکه مصرف گوتوکولا ممکن است تعدادی از مزایای (مانند کاهش اضطراب و بهبود خلق و خوی) را فراهم کند. با این حال، هیچ گونه حمایت علمی برای این ادعا وجود ندارد که استفاده از این گیاهان به پوست سر در قالب روغن براهمی می تواند به هر شرایطی برای سلامتی کمک کند.

جایگزین، گزینه ها

تعدادی از داروهای طبیعی ممکن است اثرات بهداشتی شبیه به مزایای مورد انتظار روغن براهمی را ارائه دهد. به عنوان مثال، گیاهان مانند والرین و کوا می توانند به کاهش اضطراب و ترویج خواب سالم کمک کنند. در حالی که گیاهان مانند رودیولا، آیشوآگندا و جنسینگ می توانند بدن را از اثرات منفی استرس مزمن محافظت کنند.
علاوه بر این، داروهایی مانند روغن درخت چای، سرکه سیب سیب و بیوتین ممکن است به درمان شوره سر کمک کند.
یکی دیگر از داروهای محبوب آیورودا گفت: برای بهبود و تقویت مو روغن آملا است. در حالی که تحقیقات در مورد اثرات بهداشتی روغن آملا وجود ندارد، کسانی  که این روغن را مصرف کرده اند دریافتند که این می تواند به موهای زائد، چروک پوست، افزایش رشد مو و کاهش موهای زودرس مو کمک کند.

اگر شما به دنبال آرامش انرژی پیتا هستید، بعضی از تمرین کنندگان آیورودا توصیه هایی مانند غذاهای خنک کننده (از جمله خیار و خربزه)، ماساژ، تکنیک های مدیریت استرس و استفاده از روغن نئین را توصیه می کنند. علاوه بر این، برخی از یوگا ها (از جمله خم شدن و چرخش به جلو) گفته می شود که انرژی پیتا را آرام کند.

هشدارها

 به یاد داشته باشید که مکمل ها برای ایمنی آزمایش نشده اند و مکمل های غذایی اغلب تنظیم نشده اند. در بعضی موارد، محصول ممکن است دوزهایی را که از مقدار مشخص شده برای هر گیاه متفاوت است، ارائه دهد. در موارد دیگر، محصول ممکن است با سایر مواد مانند فلزات آلوده باشد. در حالی که مصرف کنندگان در هنگام خرید مکمل های غذایی با چنین خطری مواجه می شوند، این خطرات ممکن است در خرید محصولات آیورودا حاوی انواع گیاهان در دوزهای متفاوت باشد.

همچنین ایمنی مکمل ها در زنان باردار، مادران پرستاری، کودکان و کسانی که دارای بیماری های پزشکی هستند و یا مصرف دارو را انجام نمی دهند. بنابراین این روغن را فقط از مراکز معتبر تهیه کنید.

 

با توجه به تحقیقات، توصیه می شود روغن براهمی به عنوان درمان برای هر شرایطی بین ایرانیان مناسب باشد. جهت خرید یا فروش روغن براهمی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.