⭐️✅خرید روغن برگ بو | انجمن واردکنندگان اسانس و روغن های تخصصی
دسته بندی محصول : دارویی

خرید روغن برگ بو

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : خرید روغن برگ بو

خرید روغن برگ بو
خرید روغن برگ بو

خرید روغن برگ بو

برگ بو با نام علمی لائوروس نوبیلیس (Laurus nobilis) گیاهی خوشبو و همیشه‌سبز است که اصل آن از منطقهٔ مدیترانه است و در تمام مدیترانه به عنوان عطر غذا از آن استفاده می‌شود. در متون قدیمی‌تر برای برگ بو نام‌های دیگری نیز استفاده می‌شد که از آن جمله‌اند: غار، حب‌الغار، شجرالغار، دهم، دهمست، رند، عمار، و ذاقی.

برگ بو به صورت درختچه و درخت یافت می‌شود. معمولاً در تمام فصول سال سبز است و طول درخت‌های آن به ده متر هم می‌رسد. در بسیاری جاها برای تزیین باغ‌ها استفاده می‌شود، اما استفادهٔ اصلی آن در آشپزی و به عنوان داروی گیاهی است.

 

در قدیم تاج تهیه شده از برگ‌ها را به عنوان جایزه به برندگان بازی‌ها می‌دادند.براساس مدارک موجود، کاشت درخت برگ بو در ایران از دوره قاجاریه آغاز شده‌است.

ناصرالدین شاه نهال‌های آن را از اروپا به ایران آورد و در باغ کاخ گلستان کشت نمود. مظفرالدین شاه نیز کشت این درخت را در دیگر باغ‌های سلطنتی توسعه داد. به عنوان نمونه، درختانی در کاخ وزارت دارایی وجود داشت و در حال حاضر شش درخت کهنسال که احتمالاً مربوط به همان دوران می‌باشد، در ضلع شرقی پارک شهر تهران وجود دارد.

از آن به بعد کاشت این درخت در نواحی شمالی ایران، تهران و دیگر نقاط رواج یافته‌است.

خرید روغن برگ بو

خرید روغن برگ بو

این گیاه دارای گیاهی و دارویی زیادی است. در اروپا و حوزه مدیترانه، آمریکای شمالی و بخشی از مکزیک برای آشپزی استفاده می شود. باید توجه داشت که برگهای خشکندده درخت پشته و نه برگ های سبز آن، چرا که برگ های سبز ممکن است دارای خصوصیات مثبت باشد. در صورت تمایل به غذا و غذاهای گوشتی و ماهی از این گیاه استفاده کنید، لازم است برگ خشک شده آن را به طور کامل و کامل در غذا بردارید و قبل از سرو غذا آن را از ظروف خارج کنید؛ زیرا خوردن این برگ معمول نیست و دارای طعمی قوی است. استفاده زیاد از این گیاه (بیش از چند برگ در غذا) باعث ایجاد عفونت می شود.

در پزشکی برای تقویت معده و به عنوان اشتهاآور و همچنین برای هضم غذا و به عنوان ادرارآور استفاده می شود. همچنین از جوشانده و روغنی که از آن تهیه می شود در تورم موضعی استفاده می شود.

 

روغن برگ بو برای موارد زیر مناسب است :

  • ضد افسردگی
  • ضد آفت و دفع آفات
  • اشتها آور
  • هضم بهتر غذا
  • تقویت معده
  • ادرار آور
  • ضد تورم
  • و …

روغن اصلی برگ بو را از ما بخواهید برای خرید با مشاوران ما در تماس باشید