⭐️✅جلوگیری از ریزش مو | انجمن واردکنندگان اسانس و روغن های تخصصی
دسته بندی محصول : آرایشی بهداشتی \ مقالات

جلوگیری از ریزش مو

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

19 گیاهان دارویی جلوگیری از ریزش مو

آیا واقعا کار می کند؟

جلوگیری از ریزش مو یک نگرانی مشترک برای بسیاری از مردان و زنان است. دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است موهای شما از ژنتیک و کمبود ویتامین به تغییر هورمون ها شروع به ریزش کند. بعضی از شرایط پزشکی مانند بیماری تیروئید ممکن است سبب نازک شدن موها شود.

روش های جادویی برای رشد مو وجود ندارد، اما تحقیقات نشان داده است که برخی از گیاهان ممکن است باعث جلوگیری از ریزش مو یا افزایش رشد مو شوند. با این وجود مهم است که توجه داشته باشید که بیشتر تحقیقات روی حیوانات انجام شده است. مطالعات بیشتری برای اثبات اثربخشی آن در انسان ضروری است.

به شما پیشنهاد می دهیم مقاله زیر را بخوانید، تا پی ببرید که چگونه میتوان از داروهای گیاهی برای بهبود رشد مو استفاده کرد. قبل از افزودن گیاهان به برنامه روزانه خود، به ویژه اگر ریزش مو ناشی از یک وضعیت پزشکی باشد، از قبل با پزشک خود صحبت کنید.

روغن موی گیاهی

روغن مو یا تونیک مو، از عصاره های گیاهی مخلوط در پایه روغن حامل تشکیل شده است. برخی از روغن های مو شامل گیاهان متعدد و روغن های حامل می باشند.

روغن های حامل محبوب مورد استفاده برای تولید روغن های گیاهی عبارتند از:

روغن نارگیل
روغن بادام شیرین
روغن گردو
روغن زیتون
روغن کنجد
روغن جوجوبا
روغن جوانه گندم

برخی از گیاهان مورد استفاده در روغن موی گیاهی عبارتند از:

هیبیسوس: هیبیسوس یا حشیش چینی یک بوته همیشه سبز است. از این گیاه اغلب برای ساخت چای گیاهی استفاده می شود. به نظر می رسد هیبیسکوس به تحریک فولیکول های مو کمک می کند، اندازه فولیکول را افزایش می دهد و رشد مو را افزایش می دهد.

براهمی (Bacopa monnieri): براهمی، همچنین به نام باکوپا مونیری، یک گیاه خزنده است که در پزشکی آیورودا استفاده می شود. این حاوی آلکالوئیدها است که برای فعال کردن پروتئین های موثر در رشد مو کمک می کنند. بر طبق تحقیقات به عمل آمده، گیاه براهمی با پوست و موی ایرانی سازگاری بسیاری دارد.

  Tridax procumbent: این یک گیاه آرژانتین خزنده و عضو خانواده دیزی است. این حاوی آنتی اکسیدان ها است و رشد مو را به تنهایی و در همکاری با سایر گیاهان ترویج می کند.

یاتامانی (Nardostachys jatamansi): یوتامانی یک بوته کوچکی است که ریزوم ها ممکن است باعث افزایش رشد مو شود. نشان داده شده است که افزایش رشد مو در ناحیه آلوپسی ناشی از شیمی درمانی است.

جینسنگ (Panax ginseng): جینسنگ یک درمان طبیعی سالم برای بسیاری از بیماریها، از جمله ریزش مو است. این حاوی سابینون است که معتقد است که باعث افزایش رشد مو با مهار ردوکتاز ۵a می شود. این یک آنزیم مربوط به ریزش مو در مردان است.

نحوه استفاده

بعضی از روغن های مو برای استفاده به عنوان یک شامپو یا روش درمان استفاده می شود، بنابراین از دستورالعمل های تولید کننده مطلع شوید. این دستورالعمل شما را در مورد اینکه آیا برای موهای مرطوب یا خشک استفاده شود توصیه خواهد کرد.

با استفاده از دست، روغن مو را به طور مستقیم به پوست سر خود ماساژ دهید و آنرا به طور مستقیم بپوشانید.

پمادهای گیاهی

پماد های گیاهی، گاهی اوقات گیاهان دارویی نامیده می شوند، معمولا با ترکیب گیاهان با روغن مانند لانولین یا ژله و آب ساخته می شوند. سایر مواد ممکن است شامل موم زنبور عسل یا کره کاکائو باشد. پمادهای گیاهی معمولا حاوی عصاره های گیاهی متعددی هستند.

برخی از گیاهان استفاده شده در پماد های گیاهی عبارتند از:

زغال اخته (Emblica officinalis): گشنیز یک گیاه آیورودا است. این برای تقویت مو و رشد مو استفاده می شود. همچنین شناخته شده است که حاوی چند آنتی اکسیدان است.
Gotu kola (Centella asiatica): گوتو کولا یکی از محبوب ترین گیاهان آئورودی است. تصور می شود طول مو را افزایش داده و رشد مو را تحریک کند، احتمالا با افزایش گردش خون به پوست سر.

  Aloe vera آلوئه ورا : آلوئه ورا یک گیاه استوایی است و یک درمان محبوب مردانه برای سوختگی و مشکلات گوارشی است. همچنین این محصول در بسیاری از پمادهای گیاهی برای افزایش رشد مو بکار می رود.

ریحان (Ocimum sanctum): ریحان مقوی یک گیاه معطر و سازگار است که برای خواص شفا شناخته شده است. این ممکن است به جلوگیری از ریزش مو ناشی از شوره سر و خارش یا تغییرات در سطوح هورمونی کمک کند.

نحوه استفاده پماد های گیاهی :

پمادهای گیاهی معمولا به طور مستقیم به پوست سر شما اعمال می شود. با دست های تمیز، پماد را به پوست سر خود ماساژ دهید تا زمانی که کاملا جذب شود ، ممکن است دستورالعمل پماد های گیاهی با یکدیگر متفاوت باشد پس بهتر است با معالجه گر خود در باره چگونگی مصرف مشورت کنید .

 

کرم های گیاهی چیست :

کرم های گیاهی از روغن های گیاهی و آب ساخته شده اند ، آنها حاوی روغن کمتر و آب بیشتر از پماد های گیاهی هستند و به راحتی توسط پوست شما جذب می شوند.

 

برخی از گیاهان مورد استفاده برای تولید کرم های گیاهی عبارتند از:

علف کش غول پیکر (Cuscuta reflexa Roxb): براساس یک مطالعه سال ۲۰۰۸ Trusted Source، گیاه غول پیکر – یک گیاه Ayurvedic sprawling – به علت مهار آنزیم ۵a reductase، به درمان آلوپسی ناشی از هورمون های استروئید کمک می کند.

 

سیب تلخ (Citrullus colocynthis): سیب تلخ یک گیاه میوه ای کویری است که در آئورودا مورد استفاده قرار می گیرد و پالپ میوه خشک شده آن برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد. سیب تلخ حاوی گلیکوئید ها است که ترکیباتی هستند که به نظر می رسند که رشد مو را آغاز کنند.

دیزی کاذب (Eclipta alba): دیزی کاذب یک گیاه است که در آیورودا برای افزایش رشد مو استفاده می شود و براساس یک مطالعه از سال ۲۰۱۴، دیزی کاذب به تحریک فولیکول های مو کمک می کند و یک مرحله سریع رشد مو در موش های برهنه را تحریک می کند.

گل یاسمن (Nyctanthes arbortristis): این درختچه کوچک و گلدار بومی جنوب آسیا است که با توجه به تحقیقات سال ۲۰۱۶، گل یاس بر روی موش آزمایش شده و باعث رشد مو در آنها می شود همچنین میتواند آلوپسیا را درمان نماید .

 

نحوه استفاده :

با دست های پاک، ماسک کرم مو را به پوست سر خود ماساژ دهید یا از دستور العمل های موجود روی محصول استفاده نمایید.

ژل های گیاهی :

ژل گیاهی حاوی عصاره های گیاهی در یک ژل است. آنها معمولا حاوی روغن نیستند.

 

گیاهان مورد استفاده در ژل گیاهی برای حمایت از موهای سالم ممکن است عبارتند از:

Fenugreek (Trigonella foenum-graecum): Fenugreek یکی از اعضای خانواده نخود است. این یک ادویه پخت و پز محبوب با مزایای رشد مو است. بر اساس تحقیقات انجام شده از سال ۲۰۰۶، عصاره دانه زردچوبه باعث افزایش میزان مو و ضخامت مو در مردان و زنان با ریزش مو شد.

علامت گذاری مهره (Semecarpus anacardium): این گیاه در منطقه Sub Himalayan یافت می شود و برای کمک به رشد مو در داروهای آیورودا و سیددا استفاده می شود. تحقیقات بیشتری در مورد علامت گذاری مهره برای تعیین اثربخشی و ایمنی آن لازم است.

 

عوارض و خطرات احتمالی

خطر اصلی از محصولات گیاهی رشد مو واکنش آلرژیک است. قبل از استفاده از هر گیاه، همیشه باید یک آزمایش پچ انجام دهید تا واکنش آلرژیک را بررسی کنید.

برای انجام این آزمایش یک مقدار کوچک از محصول را بر روی مچ دست خود اعمال کنید و حداقل ۲۴ ساعت باقی بماند ، اگر در عرض یک روز هیچ تحریکی نداشته باشید، باید در جای دیگری استفاده کنید.

واکنش های آلرژیک نسبت به محصولات گیاهی افزایش رشد مو ممکن است همراه با : راش ، قرمزی ، خارش ، دشواری تنفس ، سرگیجه ، سردرد و .. باشد .

عوارض جانبی بالقوه از محصولات گیاهی برای رشد مو عبارتند از:

ریزش مو
افزایش ریزش مو
پوست سر خشک
قرمزی و یا تحریک پوست سر

عوارض جانبی بسیاری از گیاهان برای رشد مو به خوبی در انسان مطالعه نشده است و اطلاعات کافی برای استاندارد کردن توصیه های دوز وجود ندارد.
زنان باردار یا تغذیه با شیر مادر نباید از گیاهان برای رشد مو استفاده کنند مگر اینکه تحت نظارت یک پزشک یا یک متخصص طب سلامت مجاز باشد.

تحقیقات نشان داده است که برخی از گیاهان ممکن است باعث تقویت مو، حفظ سلامت پوست سر، بهبود ضخامت مو یا تحریک چرخه رشد مو شوند ، با این حال، آزمایشات بالینی بیشتری در مورد انسان نیاز است قبل از اینکه به صورت مستقیم مورد استفاده قرار گیرند.

اطمینان حاصل کنید قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید ، پزشکان میتوانند بهترین مشاوره را به شما ارائه داده و در مراحل بعدی شما را راهنمایی کنند.

 

طبق تحقیقات صورت گرفته بهترین محصول گیاهی که باعث تاثیر گذاری بر رشد مو و جلوگیری از ریزش مو شده است روغن براهمی است ، این روغن را به عنوان معجزه روغن های گیاهی برای مو میشناسند !

 

تیم بازرگانی آرگان اویلا وارد کننده انواع روغن های تخصصی و اسانس های پودری و روغنی از برترین برند های موجود در سراسر جهان است ، با خرید از ما بهترین قیمت و کیفیت را تجربه خواهید کرد .

 

تگ ها :