اسانس پونه | خرید اسانس پونه | فروش اسانس پونه | قیمت اسانس پونه
دسته بندی محصول : اسانس ها

اسانس پونه

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : اسانس پونه

خرید اسانس پونه

اسانس پونه : پونه گیاهی از خانواده نعناییان است که برگ های آن بوی نعنا دارند . از نعنا در مصارف مختلفی همچون آشپزی ، شیرینی پزی و در طب سنتی به عنوان ارامبخش و همچنین استفاده به عنوان سقط جنین مورد توجه است .

اسانس پونه دارای ماده ای سمی به نام پولگون است که در صنعت عطر سازی و ادکلن سازی بسیار کاربردی است .

مصارف پونه :

در یونان باستان و روم به عنوان خوش بو کننده شراب از آن استفاده می کرده اند و در کتاب های مختلف باقی مانده از رومی ها این گیاه در بسیاری از دستور های غذایی بکار برده شده است ولی امروزه مصرف چندانیندارد .

استفاده از روغن پونه بسیار خطرناک و سمی است اما استفاده گیاه به صورت تازه و خشک شده هیچ ایرادی ندارد و همچنین در گذاشته برای دفع حشرات از پودر خشک پونه استفاده میشده همچنین برای از بین بردم مار زنگی نیز مورد استفاده بوده است .

استفاده های دارویی پونه از جمله مسهل قوی ،آرامبخش ، رفع سوءهاضمه و راحت تر کردن پریود بانوان است و گاهی برای سریع تر شدن سقط جنین از دمنوش یا عرق پونه مصرف میشود .

اسانس پونه بسیار غلیظ و حتی در مقادیر کم سمی وکشنده است ، گزارش های متعددی از مرگ بیمارانی که به علل مختلف از اسانس پونه استفاده کرده اند موجود است .

پونه از خانواده نعناییان است و ترکیب اصلی این گیاه اسانس روغنی منتول است ، همچنین در پونه تانن و قند و رزین موجود است که حاوی ویتامین های درون گیاه است .

تیم بازرگانی آرگان اویلا واردکننده انواع روغنهای تخصصی و اسانس های پودری و روغنی است برای استعلام قیمت و خرید با شماره های شرکت در تماس باشید .