اسانس سیر | فروش اسانس سیر | خرید اسانس سیر | قیمت اسانس سیر
دسته بندی محصول : اسانس ها

اسانس سیر

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : اسانس سیر

خرید اسانس سیر ، فروش اسانس سیر

اسانس سیر : سیر گیاهی فوق العاده از تیره نرگسیان با نام علمی Allium sativum است  که تا ۴۰ سانتی متر ارتفاع آن رشد میکند و گیاهی دائمی است ! قیمت های ریشه این گیاه حاوی دانه های سیر است که درون غشایی نازک ۵ الی ۱۲ حبه سیر محصور شده است .

سیر خواص بسیار فراوانی دارد که به برخی از آنها اشاره کوتاهی میکنیم : درمان عفونت های تنفسی و گرفتگی های مسیر تنفسی ، برطرف کردن مشکل نفخ ، معده درد و یبوست ، مسکن به عنوان درد دندان ، درمان زگیل ها و از بین بردن بیماری های پوستی ، درمان نقرس ، رماتیسم ، بهبود آسم و تنگی نفس ، درمان خستی و بی حوصلگی و باعث بهبود روند بهسازی کبد می شود که این تنها برخی از خواص استفاده از سیر است .

سیر همچنین حاوی مواد معدنی بسیاری همچون کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم ، روی و آهن است و همینطور سرشار از ویتامین های سی ، ب ۱ ، ب ۲ و ب ۳ است ! همچنین در ترکیبات سیر ماده ای به نام آلیسین موجود است که موجب ایجاد بوی خاص سیر میشود ! به آلیسین روغن سیر نیز گفته میشود .

کشور عزیزمان ایران تولید کننده بسیار بزرگی است که در ضمینه تولید سیر بسیار فعال است و سالانه بیش از ۳۰۰۰ تن سیر را به کشور های مختلف آسیایی از جمله روسیه ، ترکمنستان ، عراق و … صادر میکند و جزو بزرگترین صادرکنندگان سیر در جهان است که ارزش این صادرات برابر ۳ ملیون دلار آمریکا است .

سیر گیاهی مفید است که در اکثر طب های ایرانی قدیم تا طب چینی استفاده از آن را توصیه کرده است اما سیر بی زیان هم نیست و ممکن است باعث آسیب به سیستم بدنی ما بشود ، به طور مثال استفاده سیر برای افرادی که مشکلات معده دارند باید با مشورت پزشک مربوطه انجام شود .

تیم بازرگانی آرگان اویلا واردکننده انواع روغن های تخصصی و اسانس های مورد نیاز از جمله اسانس سیر است ، جهت خرید با شماره های شرکت در تماس باشید.