اسانس زیره کرمان | خرید اسانس زیره کرمان | فروش اسانس زیره کرمان | قیمت اسانس زیره کرمان
دسته بندی محصول : اسانس ها

اسانس زیره کرمان

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : اسانس زیره کرمان

زیره کرمان

اسانس زیره کرمان : زیره بهترین سوغات برای کسانی است که به کرمان سفر کرده اند حتی امروزه بسیاری از گردشگران خارجی نیز به دنبال خرید زیره کرمان هستند تا از فواید بیشمار آن و همینطور عطر خاص زیره کرمان بی بهره نمانند ! زیره گیاهی است که از قدیم الیام در طب سنتی مورد توجه بوده و به آن کمون گفته میشد و خاستگاه آن نیز استان کرمان است !

زیره به دلیل نیاز که به آبیاری و سازگاری بسیار زیاد با آب و هوای گرم و خشک و دارا بودن مقادیر زیادی از ویتامین ها ازجمله ویتامین ب ۱ ، ب ۲ ، ب ۳ ، ویتامین کا ، ویتامین ای ، ویتامین ث و ویتامین ب ۹ و املاح معدنی متعدد از جمله آهن ، کلسیم ، پتاسیم ، فسفر و سدیم مورد توجه بسیار از مردم جهان قرار گرفته است .

زیره کرمان خاصیت بادکشنی دارد و در اصطلاح ضد نفخ است و همینطور باعث تقویت معده ، روده و کبد میکند و باعث لاغری میشود ! درگذشته افرادی که در کرمان استانبولی یا گوجه پلو درست میکردند به دلیل سرد بودن طبع برنج و گوجه از زیره در آن استفاده می کردند که با استفاده از زیره کرمان سردی برنج ، گوجه و دیگر موادی که در استانبولی موجود بود گرفته میشد و برای کسانی که مزاج سرد داشتند مناسب تر بود .

خواص درمانی زیره عبارتند از : رفع مشکلات گوارشی ازجمله فنخ ، قولنج ، ضد اسپاسم عضلانی و … یکی از خواص این ماده است ، افزایش شیر مادر ، تقویت کننده و نیرو دهنده ، تقویت قوای جنسی با مصرف زیره ، استفاده به عنوان ادرار آور ، استفاده برای کودکانی که مشکل هضم دارند و …

زیره را به اشکال مختلفی مورد استفاده قرار میدهند که محبوب ترین روش آن استفاده از دمکرده زیره است !

تیم بازرگانی آرگان اویلا واردکننده انواع روغن و اسانس های تخصصی است ، جهت استعلام قیمت و خرید با شماره های شرکت در تماس باشید .