اسانس زیتون | خرید اسانس زیتون | فروش اسانس زیتون | قیمت اسانس زیتون
دسته بندی محصول : اسانس ها

اسانس زیتون

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : اسانس زیتون

اسانس زیتون

اسانس زیتون : زیتون با درختان کوچک و گونه های متفاوت است که در گذشته گستردگی فراوانی داشته و از مدیترانه تا جنوب شرقی آسیا و شرق استرالیا پراکندگی داشته است ، گیاه آن همیشه سبز بوده و برگ های کوچک سبز رنگ دارد و میوه آن نیز کوچک است .

مصرف زیتون مربوط به سال های بسیار دور است و حتی در کتاب انجیل اشارات فراوانی به آن شده است و فراوانی آن مربوط به منطقه کنعان در سوریه است که همیشه اقتصاد آنها وابسته به زیتون بوده است و منشا اهلی شدن و پرورش زیتون را سوریه میدانند .

در گذشته تصور میشد که کشت زیتون در ایران ( قسمت های رودبار ، طارم و منجیل ) قدمت ۸۰۰ ساله داشته باشد ولی طی کشفیات جدیدی که انجام شده است ، باستان شناسان در تپه های باستانی کلورز رستم آباد کشف کردند که کاشت زیتون در این منطقه به بیش از ۲۰ قرن پیش برمیگردد و همینطور ناصر خسرو ( حکیم و جهانگرد ایرانی ) در سفرنامه خود از وجود زیتون در منجیل و رودبار و طارم سخن گفته است .

معروف ترین گونه شناخته شده زیتون نوع اروپایی آن است که در گذشته برای مصارف روغن گیری و خوراکی از آن استفاده می شده است طعم اصلی این زیتون تلخ است و برای مورد مصرف قرار دادن باید در آب نمک قرار بگیرد و بعدا مورد استفاده قرار بگیرد .

زیتون در محصولات مختلف و دستور های غذایی متفاوت کاربرد دارد و در مخلوط های نوشیدنی ، چاشنی معروفی برای مارتینی ( نوعی مشروب ) است و در سوسیس ها مورد استفاده قرار میگیرد و گاهی در پخت نان نیز از آن استفاده میشود ولی اصلی ترین استفاده آن استفاده به عنوان میوه و استفاده از روغن زیتون است که بسیار محبوب است .

تیم بازرگانی آرگان اویلا واردکننده انواع روغن ها و اسانس های پودری و روغنی از برند های معتبر جهانی است ، با خرید از تیم ما بهترین قیمت های بازار را به شما ارائه خواهیم کرد ! جهت استعلام قیمت و خرید با شماره های شرکت در تماس باشید .