اسانس زغال اخته | خرید اسانس زغال اخته | فروش اسانس زغال اخته | قیمت اسانس زغال اخته
دسته بندی محصول : اسانس ها

اسانس زغال اخته

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : اسانس زغال اخته

اسانس زغال اخته

اسانس زغال اخته : زغال اخته یا زغال درخت کوچک و بلندی است از خانواده گیاهان گلدار دو لپه ای و تیره زغال اخته ایان که در پاییز خران دارد و ارتفاع درخت آن تا ۸ متر و قطر آن بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر می شود و بومی کشور هایی همچون ایران ، ارمنستان ، آذربایجان و غرب آسیا تا اروپاست .

پوست تنه درخت زغال اخته قهوه ای سوخته است و برگ های آن تخم مرغی شکل است که بشت برگ ها کمرنگ تر از روی آن است ، گل زغال اخته زرد رنگ و بسیار سریع به میوه تبدیل می شود و در اواخر زمستان پدید می آیند . میوه زغال اخته کوچک و به اندازه توت است و درخت های آن بیشتر در اهر و قزوین رشد میکند .

میوه زغال اخته بسیار خوشمزه است و مزه آن ترش است از میوه رسیده زغال اخته به صورت های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد ! میوه آن را به صورت مستقیم میتوان مصرف کرد و یا از آن مربا تهیه کرد یا کمپوت تهیه کرد یا به صورت خشکبار و مثل آلبالو خشک استفاده کرد .

طبق تحقیقات انجام شده میوه زغال اخته دارای خواص متعددی است و به شرح زیل است : مصرف زغال اخته به صورت میوه دارای آثار هیپوگلیسمیک است و میتواند باعث بهبود تغییرات بافت پانکراس در اثر بیماری دیابت شود که به دلیل وجود آنتوسیانین ها و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی درون زغال اخته است .

چوب زغال اخته به دلیل چگالی بالا روی آب شناور نمی شود و این دلیل موجب شده تا آن خاص شود ، از چوب ذغال اخته در دسته ابزار آلات و قطعات ماشین ها استفاده شود .

در گذشته به دلیل استحکام بالای چوب ذغال اخته از آن به عنوان چوب مناسب ساخت تیر و کمان و ابزار آلات جنگی استفاده می شده است .

تیم بازرگانی آرگان اویلا وارد کننده انواع اسانس های پودری و روغنی از جمله اسانس زغال اخته و همینطور روغن های تخصصی از کشور های مطرح جهان و برند های معتبر می باشد ، جهت خرید و استعلام قیمت با شماره های شرکت در تماس باشید .