اسانس جعفری | خرید اسانس جعفری | فروش اسانس جعفری | قیمت اسانس جعفری
دسته بندی محصول : اسانس ها

اسانس جعفری

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : اسانس جعفری

اسانس جعفری

اسانس جعفری : جعفری یکی از سبزی های خوراکی است که در انواع سوپ و غذاهای مختلف مورد استفاده است و معمولا به صورت تر و خشک مورد استفاده قرار میگیرد .

گیاه جعری علفی است دو ساله که قد آن به ۶۰ الی ۷۰ سانت میرسد و برگ های سبز رنگ و معطر آن به عنوان سبزی مورد استفاده است ، جعفری در اکثر نواحی معتدل جموب شرقی آسیا ، شمال آفریقا ، آسیا و همچنین کشور غزیزمان ایران به صورت گسترده کشت می شود .

جعفری گیاهی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین آ ، ویتامین سی و ویتامین کا است همچنین منبع آهن و اسید فولیک است و حاوی روغن های فرار و فلاوونوئید هاست .

روغن های فرار مهم ترین جزء موجود در جعفری است که این نوع روغن را با نام های روغن ضروری یا اسانس های گیاهی نیز شناخته می شوند .

در روغن های فرار جعفری ترکیباتی همون میرستیسین ، لیمونن ، آلفا توژن و الوجنول را میتوان مشاهده کرد که با غلیظ کردن این روغن عصاره ای به دست می آید که در مصارف پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد و خواص درمانی بسیار زیادی دارد .

از جعفری در غذا به عنوان خوش ب کننده استفاده می کنند و همچنین استفاده های دیگری دارد مثل تهیه دم کرده یا دمنوش از جعفری ، نوشیدنی های پاکسازی کننده کلیه و کبد با جعفری همینطور اسموتی ها ، نوشیدنی های لاغزی که با استفاده از جعفری ساخته می شوند و بسیاری از موارد دیگر که میتوان از جعفری استفاده کرد .

مصرف گیاه جعفری بسیار معمول است و همه جا یافت میشود ، همچنین تخم این گیاه برای استفاده های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد از جمله :خواص ضد نفخ معده ، تمیر کردن دیواره رگ ها ، ادرار آور ف بهبود تب و …

همچنین از ریشه این گیاه میتوان استفاده های متنوعی داشت از جمله : دفع سنگ کلیه ، درمان اسهال ، تنگی نفس ، بهبود سرخک و …

جهت خرید و استعلام قیمت اسانس جعفری با شماره های ما در تماس باشید ما بهترین قیمت های بازار را پیشنهاد میکنیم …