اسانس ترخون | خریداسانس ترخون | قیمت اسانس ترخون | فروش اسانس ترخون
دسته بندی محصول : اسانس ها

اسانس ترخون

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : اسانس ترخون

قیمت روغن ترخون

اسانس ترخون : ترخون یا تلخون که نام علمی آن Artemisia dracunculus است گیاهی از خانواده کاسنی به ارتفاع نهایتا ۱۰۰ سانتی متر که برگ های ساده و سبز رنگ دارد .

قسمت های مورد استفاده درگیاه ترخون همان برگ های سبز رنگ آن و سرشاخه های جوان گیاه است ، از ترخون جهت طعم دار کردن غذاها استفاده میشود و یکی از برترین این مواد ترشی شور است .

ترخون بومی روسیه و آمریکای شمالی است ولی امروزه در سراسر جهان از جمله تمامی نقاط ایران به طور معمول کشت میشود .

برگ های ترخون حاوی ۶۰ تا ۷۰ درصد استراگول ، ۱۵تا ۲۰درصد اوسیمن و متیل کاویاکول و مقدار ناچیزی از تانن است .

ترخون منبع بسیار خوبی از آهن ، کلسیم و منیزیم است و همچنین دارای پتاسیم  ، منگنز و ویتامین آ و ث می باشد.

در قدیم از ترخون به عنوان درمانی جهت درد های شکمی و افزایش اشتها استفاده میشده است و در تنظیم کردن چرخه قاعدگی بانوان کمک کننده است . دم کرده گیاه ترخون برای رفع خستگی و ارامش اعصاب موثر است و توصیه می شود افراد پیش فعال از آن استفاده کنند

ترخون با تولید صفرا به کمک کبد ، باعث هضم و گوارش سریع تر و راحت تر غذا می شود و باعث افزایش سرعت فرایند سم زدایی از بدن می شود .

نهگداری ترخون در یخچال بین ۱۰ تا ۱۴ روز است اما در فریزر میتوان آن را بین ۴ تا ۶ ماه نگهداری کرد ،  برای خشک کردن ترخون آن را بشویید و سپس در محل تاریک و گرم بگارید تا خشک شود ! ترخون خشک دارای طعم و بوی بسیار عالی و قوی است .

اسانس ترخون به دلیل وجود ماده ای به نام استراگول یا نام دیگر آن متیل چاویکول سمی است برای همین مصرف آن برای کودکان زیر ۴ سال و مادران باردار و شیرده منع شده است .

تیم بازرگانی تیناکم واردکننده اصلی انواع روغن های تخصصی و اسانس های پودری و روغنی است که شما میتوانید جهت استعلام قیمت و خرید با شماره های شرکت در تماس باشید .