اسانس برگاموت | خرید اسانس برگاموت | فروش اسانس برگاموت | قیمت اسانس برگاموت |
دسته بندی محصول : اسانس ها

اسانس برگاموت

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : اسانس برگاموت

اسانس ترنج

اسانس برگاموت : برگاموت همان میوه ترنج است که جزو میوه هایی از خانواده مرکبات است و معمولا خوراکی نیست و به عنوان اسانس ضروری مورد استفاده است  ، برگاموت همچنان اسم گیاهی است که برگ های آن بوی ترنج میدهد اما آنچه که ما از آن اسانس تهیه میکنیم همان ترنج است .

به دلیل عطر و طعم خاص برگاموت آن را در استفاده های مختلفی میتوان یافت از جمله استفاده در مربا یا استفاده آن به عنوان اسانس در چای سیاه ارل گری !

همچنین گیاه برگاموت دارای خواص دارویی فراوانی است از جمله : ترمیم سریع پوست ، بهبود درد عضلانی ، بازکننده سینوس ها ، رفع خستگی و بی حالی ، بهبود سرماخوردگی مواردی از خواص آن است .

اما یکی از رایج ترین استفاده ها از این گیاه ، استفاده از اسانس گرفته شده از برگ ، پوست میوه و گیاه برگاموت در صنایع عطر سازی است زیر اسانس برگاموت عطر بسیار دلنشینی دارد و میتوان به عنوان رایحه از آن استفاده کرد ! به دلیل خاص بودن اسانس ترنج آن را بیشتر در چای و شیرینی ها استفاده میکنند .

ترنج یا برگاموت در اکثر نقاط معتدل جهان یافت می شود اما بومی شهر برگامو در ایتالیا است ، اولین بار روغن برگاموت در این شهر گرفته شد و به دنیا عرضه شدن به همین دلیل از این شهر به عنوان مبدا برگامو یاد میکنند.

در گیاه برگاموت موادی مانند نئوریوسیترین، نارنجین، نئوهیسپیریدین، پونسریتین، ملیتیدین و بلوتیریدین وجود دارد که کشفیات اخیر این مواد را مشخص کرده است .

مصرف بیش از حد برگاموت ممکن است دارای عوارض جانبی نیز باشد که یکی از آنها تحریک انقباض رحمی است ، افرادی که از انقباضات رحمی رنج میبرند از مصرف ترنج به شدت خودداری کنند ، استفاده از برگاموت ممکن است حساسیت زا باشد و برای افراد خاص حتما باید با پزشک مربوطه مشورت شود .

برگاموت نباید بیشتر از یک بار در هفته مصرف شود و برای کسانی که آن را برای سرماخوردگی و یا درمان دیگر بیماری ها استفاده میکنند ۴ روز یک بار مصرف آن مجاز است و مصرف بیشتر آن ممکن است به دستگاه گوارشی شما آسیب بزند.

تیم بازرگانی آرگان اویلا واردکننده انواع اسانس و روغن هاست شما میتوانید جهت خرید با شماره های شرکت در تماس باشید .