⭐️✅خرید روغن بادام زمینی | انجمن واردکنندگان اسانس و روغن های تخصصی
دسته بندی محصول : آرایشی بهداشتی \ دارویی \ غذایی

خرید روغن بادام زمینی

تلفن تماس : 09120857730 - 09191425020

فروش / استعلام قیمت : خرید روغن بادام زمینی

خرید روغن بادام زمینی

بادام‌ زمینی یا  بادام‌کوهی ، نام بوته و میوه‌ای با نام علمی Arachis hypogaea است. این گیاه بومی آمریکای جنوبی است و از آنجا به نقاط گوناگون دنیا برده شده‌است. بوتهٔ آن که بوته‌ای یک‌ساله است ۳۰ تا۵۰ سانتیمتر ارتفاع دارد. بادام زمینی بومیِ برزیل است و آب و هوای گرم برای کِشت این گیاه مناسب است.

بادام زمینی دارای ساقه‌ای راست است. برگ‌های آن مرکب از دو زوج برگچه است و گل‌های آن دو نوع متفاوت به رنگ زرد که پس از تلقیح، دمِ گل خم می‌شود و به سطح خاک می‌رسد و سپس کم‌کم در خاک فرورفته، میوه در داخل خاک پدید می‌آید.

خرید روغن بادام زمینی

خرید روغن بادام زمینی

بادام زمینی منبعی است غنی از پروتئین، ولی از آنجا که دارای بعضی انواع آمینو اسیدهای ضروری مانند لیزین، سیستین و متیونین نیست توصیه می‌شود به همراه مواد غذایی مکمّل استفاده شود مثل بدنسازان یا ورزشکارانِ دیگر.

هر ۱۰۰ گرم بادام زمینی دارای موارد زیر است:

  • ۵۶۷ کالری
  • ۴۹ گرم چربی
  • ۷۰۵ میلی‌گرم پتاسیم
  • ۱۶ گرم کربوهیدرات
  • ۲۶ گرم پروتئین

بعضی افراد حساسیت شدید به بادام زمینی دارند. برای این افراد حتی بو کردن بادام زمینی ممکن است منجر به مرگ شود !

روغن بادام زمینی روغن از دانه است از روغن بادام زمینی برای تهیه دارو استفاده می شود ، روغن بادام زمینی برای کاهش کلسترول و جلوگیری از بیماری قلبی استفاده می شود ! همچنین برای کاهش اشتها به عنوان کمک به کاهش وزن استفاده می شودو همچنین بعضی از مردم برای جلوگیری از سرطان از آن استفاده می کنند.

روغن بادام زمینی گاه برای آرتروز و درد مفاصل، پوست خشک، اگزما، پوسته پوسته شدن پوست و پوسته پوسته شدن سر بدون ریزش مو و سایر اختلالات پوستی که باعث پوسته پوسته شدن می شوند، استفاده می شود.

همچنین به طور مستمر، روغن بادام زمینی در پماد و روغن های دارویی برای درمان یبوست استفاده می شود ، شرکت های داروسازی از روغن های بادام زمینی در محصولات مختلفی که برای استفاده داخلی و خارجی آماده می شوند استفاده می کنند.

در تولید، روغن بادام زمینی در محصولات مراقبت از پوست و محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود.

جهت خرید روغن بادام زمینی با مشاوران ما در تماس باشید .